Brezilya Poposu Estetiği

Kalça bölgenizi şekillendirmeniz ve kalça bölgenizin dolgun ve dik bir şekle kavuşmasını sağlamak için yapılan estetik uygulamalarına Brezilya Popo Estetiği denilmektedir. Dolgun ve düzgün popolar, estetik görünüm olarak daha güzel durduğu için pek çok insan bu yöntemleri tercih etmektedir. Brezilya popo estetiğinde üç farklı yönteme başvuruluyor.

Bu uygulamalardan birincisi hastanın poposunun görüntüsünü düzeltmek amacı ile kendisinden yağ alınarak poposunda kullanılmasıdır. İkinci yöntem ise popo protezi olarak bilinmektedir, hastaların belirli bir kısmı sık sık bu yöntemi tercih etmektedir. 3. yönteme gelecek olursak bu yöntem poponun askılama tekniği ilse normal halinden biraz daha yukarıya kaldırılmasıdır. Bu işlemlerden önce doktorlar, hastaya hangi yöntemi uygulayacağı konusunda bilgi verir ve o yöntem uygulanmak üzere işlemler başlatılır.

Bazı yöntemleri hastalar ne kadar çok isteseler de vücut yapıları bu yöntemleri kaldıracak düzeyde olmadığı için ne yazık ki sağlıkları açısından kullanılmamaktadır. Bu operasyonlara ek olarak da uyluk germek, karın germe ve göğüs büyütme gibi estetik operasyonlar da gerçekleştirilebilir.

Brezilya Popo Estetiğinin Avantajları Nelerdir?

Brezilya popo estetiği sonrasında yaşanan ağrıların kısa süreli olması ve iyileşme sürecinin de çok hızlı bir şekilde ilerlemesinden dolayı tercih edilen yöntemler arasında yer alıyor. Avantajları içerisinde daha estetik duran popoya sahip olmanız ve bu görünümün de kalıcı olarak vücudunuzda durması sayılabilir. Bazı yöntemlerde ise kalıcı sonuçlar alınmamasının yanı sıra daha ağrılı ve sonrasında büyük sorunlar yaşanabilen bazı estetik yöntemleri gibi değildir bu yüzden rahat bir şekilde tercih edebilirsiniz.

Bu yöntemleri yaptırmak istediğini zaman uzman bir doktor ile görüşmenizde fayda var bilinmeyen yöntemler ile ucuz şekilde işlem yapacağını söyleyen kişilerden uzak durmalısınız aksi takdirde sonuçlarında büyük hastalıklar oluşabilir, kaş yapayım derken göz çıkarabilirsiniz. Güvenilir ve daha önceden çalışmalarını duyduğunuz doktorlar ile görüşmeniz durumunda onlar sizlere en doğru yöntemin hangisi olduğunu söyleyecek ve bunun sonucunda kalıcı ve dolgun bir popo estetiği yaptırmış olacaksınız. Estetik sırasında kullanılan cihazlar ve kullanılan maddelerin sağlıklı ve güvenilir olduğunuzdan emin olmalısınız.

Brezilya Popo Estetiği Kalıcı mıdır?

Protezler ile yapılan estetikler sonrasında büyük bir sorun yaşanmamış ile uzun yıllar rahat bir şekilde poponuzu kullanabilirsiniz. Silikon protezinizin yerinden çıkması sizlere bir sorun yaratmaz, bu yüzden rahat olabilirsiniz. Yağ enjekte işleminden sonra ise poponuza eklenen yağların ne kadar süre ile kalıcı olduğu incelenmektedir.

Yağ enjekte işleminden sonra bazı yağ dokularınız eriyecektir ama geriye kalan ve poponuz ile uyumlu hale gelen yağ kısımları kalıcı olarak poponuzda uzun yıllarca durabilir. Estetikler sonrasında kalıcılığın süresinin ölçülebilmesi için estetik üzerinden biraz zaman geçmiş ve yapılan işlemin vücudunuz ile uyumlu halde olmuş olması gerekmektedir. Bazı kişilerin dokuları biraz daha hassas olduğu için bu kişilere tekrardan cerrahi işlem yapılması söz konusu olabilir, bu yönteme dikkat etmeniz gerekiyor zaten estetiğe başlanmadan önce doktorunuz ileride ne gibi sorunlar yaşayacağınızı ya da poponuzu ne kadar süre ile rahat rahat kullanacağınızı sizlere anlatacaktır, doktorunuzun verdiği tavsiyelere uyarak poponuzu daha da uzun yıllar boyunca rahat rahat kullanabilirsiniz. 

Estetik operasyonlardan sonra dinlenmeniz gerekiyor, kendinizi yormamanız ve poponuzun üzerinde baskı yapmamalısınız ile başlarda yapılan büyük baskılar sonucunda poponuzun şekli kötü yönde etkilenebilir. Doktorunuzun estetik sonrasında söylediği şeyleri yapmak ve kullanmanızı istediği kremleri kullanarak poponuzun sağlığını en iyi şekilde koruyabilirsiniz, bu konuya çok dikkat etmeniz gerekiyor.