Brezilya Poposu Nedir?

Brezilya poposu kadınların bu sıralar tercih ettikleri en popüler estetik yöntemlerinden birisi haline geldi.  Poponun hacimli bir görünüm sağlaması üzerine tercih edilen bir popo şekli olsa da en güzel popo şekillerinden birisi değildir çünkü Brezilya poposu yan taraflara doğru genişleyen bir popo biçimi bu yüzden de en iyi görüntüye sahip olan popo biçimlerinin arasında en üst sırada yer almaz.

Bu popo biçimini seven ve kendi üzerinde de böyle bir görünüme sahip olmak isteyen çok fazla kişi bulunuyor. Bazı kişilerin fiziki yapıları bu popo biçimini güzel bir şekilde taşıtsa da bazı vücut şekilleri üzerinde pek de güzel durduğu söylenemez. Genel olarak yaptırılan popo biçimi aslında Latin yani Brezilya ile Afrika poposu şeklinin birleşmesi aslında. Latin poposu diğer popo şekillerine göre daha farklı olmasının sebebi ise yanlara doğru dar ama arka tarafa doğru da çıkıntılı ve daha iri bir şekilde görünen bir popo şeklidir.

Daha Hacimli Bir Popoya Nasıl Sahip Olunur?

Poponuzu daha hacimli bir hale getirebilmeniz için 3 adet yöntem bulunmaktadır;

Bu yöntemlerden bir tanesi sentetik dolgu malzemeleri ile elde edilecek olan yöntemdir ama bu şekil de popo hacminin yükseltilmesini önermiyoruz çünkü reaksiyon oluşturma riskinin yüksek olabileceğini biliyoruz. Bu yöntem uygulandıktan sonra vücut reaksiyon verebilir ve bu verdiği reaksiyonlar ameliyat sonrasında tekrar eski haline döndürülmesi epey zor bir durumdur.

Bu sebep ile bu yöntem değil de geriye kalan 2 yöntem daha fazla tercih edilmektedir. 1. yöntem Popo silikonu kullanılarak popo büyütme ve 2. yöntem ise poponuza yağ enjeksiyonu. 2. yönteminde kendi içerisinde artı ve eksi yönleri bulunuyor. Yağ enjekte etmek için kişinin kendisinden alınmış olan yağ dokuları ile poponuzun hacimlenmesini sağlama işlemidir. Belirli bir popo şekli yapmak isteniyorsa kişilerden büyük oranda yağ vücuttan alınabiliyor. Vücudunuzda yeterli miktar da yağ bulunuyor ise bu işlemi rahat bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Bu işlem süresince ağrı yaşamazsınız ve çok konforlu bir işlemdir. Bu yöntemin eksi yönlerinden birisi ise poponuza eklenen yağların bir kısmının bir süre sonra erimesi yüzündendir. Geriye kalan yağlar ise kalıcıdır. Bu yüzden dolayı bu işlem sonrasında elde edilen popo büyüklüğü bir süre sonra hafifi bir küçülme yaşayabilir ama bu poponuzun görüntüsünü büyük ölçüde bozmaz bu konuda bir sakınca yaşamanıza gerek yoktur. Poponuzun içerisinde yaşamaya devam eden yağ hücreleriniz sayesinde poponuzun görünümü çok uzun yıllar boyunca kalıcı olarak vücudunuzda durabilir. Bu işlemlerin süresi aslında 1 ile 2 saat arasındadır, hastaneye girdiğiniz gün içerisinde tekrar hastaneden ayrılabilirsiniz çok sancılı ve uzun süren bir yöntem değildir aslında çok fazla insan sırf bu yüzden dolayı da bu yöntemi tercih edebiliyor.

Farklı bir işlem yapılması gerekirse eğer 3 gün daha hastanede kalınması gerekiyor. Popo silikonlar poponun daha net bir şekil oluşturmasına yardımcı olur. Bu operasyonda elde edilecek olan popo şekli kalıcıdır.  Eski yönlerinden birisi ise üstte bahsettiğimiz yağ enjekte işleminden biraz daha ağrılı olmasıdır. Bu işlemin yapılma süreci ise 1-2 saat arasında değişmektedir. Bu işlemlerden sonra hasta 1 gün hastanede kalmak zorundadır ve işlemler bittikten 3-5 gün içerisinde vücudunuzda ağrılar yaşayabilirsiniz bu ağrılar kalıcı değildir, kısa zaman içerisinde ağrılarınızdan da kurtularak daha güzel bir görünüme kavuşabilirsiniz. Kendinize en uygun yöntemi bularak poponuzu daha güzel bir şekle sokabilirsiniz.