BURUN ESTETİĞİ ÇEŞİTLERİ 

Burun estetiği ameliyatları günümüzdeki insanların estetik açıdan daha iyi gözükmesini sağlayan ameliyatlardır. Yapılan bu Burun Estetiği ameliyatının amacı, kişinin burnunu istediği boyutta ve istediği şekilde görünmesini sağlamaktır. Bu şekilde kişinin yüzüne daha uygun bir görünüm elde edilmiş olur. Bu görünümü elde etmek için Burun Estetiği ameliyatları bazı bölümlere ayrılmış ve bu çeşitler üzerinde uygulanır hale gelmiştir. Artık birçok insan estetikli bir buruna sahip olmak istiyor ve bunun için çeşitli araştırmalar yapıyor.

Bunun için sizlere daha anlaşılır ve net  bir sunum hazırladık. 

  1) Cerrahi Burun Estetiği Ameliyatları

  • Açık Burun Estetiği
  • Kapalı Burun Estetiği 

2) Cerrahi Olmayan Burun Estetiği 

  • Dolgu Yöntemi Burun Estetiği 
  • Enjekte Dolgu Yöntemi Burun Estetiği 
  1. Cerrahi Burun Estetiği Ameliyatları 

Burun Estetiği ameliyatı, burundaki kıkırdak ve kemik dokusunun çıkartılmasıyla yapılmaktadır. Estetik ve düz olan bir görünümün yakalanması amaçlanır. Burun yapısına göre uygulanacak olan ameliyat ve yöntemler değişebilir. Çok yönlü olarak gerçekleştirilen bu ameliyatlarda burnun yapısına göre uygulanacak yönteme karar verilir. Kalıcı çözümler elde edilen Cerrahi Burun Estetiği ameliyatları iki yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemin seçimin de Burun yapısı ve estetik doktorlarının kararı rol oynamaktadır.

  • Açık Burun Estetiği Ameliyatı

Açık burun estetiği ameliyatları, Burun Estetiği Ameliyatlarında en çok kullanılan yöntem olarak bilinmektedir. Bu yöntem hastanın burun yapısının direkt olarak görülmesini sağlamaktadır. Burun ucundan küçük bir kesi alınarak tamamen iskelet ve kıkırdağın görülmesine imkan vermektedir. Bu yöntem hekime birçok avantaj sağlamaktadır. Burnun her bölgesine rahatça ulaşılabilecek bir yöntem olan Açık Burun Estetiği ameliyatı, oldukça basit ve sorunsuz sonuçlar ortaya çıkarmaktadır.

Açık burun ameliyatları en çok tercih edilen aynı zamanda en güvenilir burun estetiği ameliyatı yöntemidir.

  • Kapalı Burun Estetiği Ameliyatı

Kapalı Burun Estetiği ameliyatı ise burun boşluklarına yapılan ufak kesilerle yapılmaktadır. Bu yöntem üzerinden yapılan Burun Estetiği ameliyatı daha dar bir alanda gerçekleştirilmektedir. Kolay bir yöntem olduğu için hastalar arasında oldukça popülerdir. Bu yöntem sayesinde burun üzerinde kesi alınmadığı için iz oluşmamaktadır. Bu yöntemin popüler olmasındaki en önemli etkenlerden bir tanesi budur. Ayrıca bu yöntem sayesinde Kapalı Burun Estetiği, Açık Burun Estetiğine göre daha hızlı iyileşmekte olup ödem riski de daha az olmaktadır. 

2) Cerrahi Olmayan Burun Estetiği Ameliyatları 

Bu işlem ise Cerrahi Burun Estetiği Ameliyatlarına yönelik oluşturulmuş bir yöntemdir. Hastaların olası bir cerrahi Burun Estetiği ameliyatlarında oluşan memnuniyetsizliklerini gidermek üzere ortaya çıkmıştır. Burun yapısının düzeltilmesi sağlanarak hastanın memnuniyeti amaçlanır. Cerrahi olmayan Burun Estetiği Ameliyatlarında burun yapısına tamamen müdahale edilemez, Burun boyutunda büyültme ve küçültme yapılamaz. Bu işlem sadece Burun Estetiği Ameliyatı sonrasında şekillendirme işlemlerinden sayılmaktadır.

  • Dolgu Yöntemi 

Cerrahi olmayan Burun Estetiği Ameliyatlarında kullanılan yöntemlerden biri de Dolgu yöntemidir. Dolgu yönteminin Burun için pek çok düzeltici etkisi vardır. Bunların arasında, burun keskinliğinin giderilmesi, çöküntülerin  doldurulması, burun ucunun açısına müdahale gibi işlemler yer almaktadır.

Burunun daha estetik bir görünüme sahip olması için ortaya çıkmıştır. Bu amaçla kullanılan Dolgu Yöntemi, Dolgu maddelerinin kullanımıyla yapılmaktadır.

  • Enjekte Dolgu Yöntemi 

 Diğer bir yöntem ise Enjekte Dolgu Yöntemidir. Enjekte edilebilir maddelerin kullanılmasıyla yapılmaktadır. Bu yöntem burnun yamuk görüntüsü için iyi sonuçlar verdiği gözlemlenmiştir. Burundaki kambur görüntü, Burun sarkıklığı gibi durumlarda etkilidir. Dolgu maddeleriyle uygulanan bu yöntem ise, hastalara kalıcı sonuçlar sunmamaktadır. 

Tv estetik bilgilendirme amaçlı oluşturuluş olup estetik bilgi platformu olarak tüm estetik tedaviler hakkında detaylı ve anlaşılır bir şekilde bilgi sunmayı amaçlamaktadır. Tv estetik platformumuzda yer almasını istediğiniz merak ettiğiniz estetik tedaviler konusunda bizlerle iletişime geçmeniz durumunda konu ile ilgili detaylı olarak bilgilendirme yazılarımıza devam edebiliriz.