Değerlendirme Puanı

Dr. Meltem Çilingir

Estetik Cerrahi Uzmanı

Dr. Meltem Cihangir, Türkiye’nin en eski ve en yoğun plastik cerrahi kliniklerinden biri olan bu klinikteki ihtisası boyunca özellikle konjenital anomaliler, travma, tümör ve yanık sonrası oluşan deformitelerin rekonstrüksiyonları konusunda çok önemli bir eğitim aldı.

  • +90 216 356 50 66

Fotoğraflar

Doktor Hakkında

1970 yılında İstanbul da doğdu. 1985 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini kazandı. Mezuniyetin hemen ardından Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesi Patoloji anabilimdalında ihtisasa başladı. Buradaki bir yıllık asistanlığından sonra çok istediği plastik cerrahi için yeniden sınava girerek Ankara SSK Eğitim ve Araştırma Hastanesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi kliniğinde göreve başladı.

Türkiye’nin en eski ve en yoğun plastik cerrahi kliniklerinden biri olan bu klinikteki ihtisası boyunca özellikle konjenital anomaliler, travma, tümör ve yanık sonrası oluşan deformitelerin rekonstrüksiyonları konusunda çok önemli bir eğitim aldı.

1998 yılında uzmanlığını alarak İstanbul’da Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesinde uzman olarak çalışmaya başladı. 2002 yılında New York Üniversitesi Tıp Fakültesinde plastik cerrahinin temel taşlarından Mc Carthy nin kliniğinde yüz estetik cerrahisi ve meme estetiği cerrahisi konusunda bilgi ve deneyimlerini arttırdı.

2003 yılında İstanbul Medipol Hastanesinde çalışmaya başladı ve dört buçuk yıl boyunca burda çok sayıda estetik operasyon gerçekleştirdi. Şu anda kendi muayenehanesinde çalışmaktadır ve kendi web sitesinin editorlüğünü yapmaktadır.

Kaynak; Bknz.

Uzmanlık Alanları

  • Yüz Estetiği

  • Medikal Estetik

  • Vücut Estetiği

Estetik Öncesi ve Estetik Sonrası

Estetik Videoları

Doktor İletişim Bilgisi

  • Ethem Efendi Caddesi Uğur Apartmanı No: 3 D: 11 Caddebostan, İSTANBUL
  • +90 216 356 50 66

  • https://www.meltemcilingir.com/iletisim

Tüm Estetik Doktorlarını Gör