Estetik İçin Uygun Zaman

Estetik için uygun zaman ne zaman yada burun estetiği için uygun zaman var mıdır ?. Meme estetiği ne zaman yapılmalı veya saç ekimi için en uygun zaman ne zaman…

Estetik tedavilerde her zaman herkesin ilk sorduğu estetik için uygun zaman – doğru zaman ne zamandır ? Bu sorunun çok sorulmasının sebebi ise her yerde her doktorda veya klinikte bununla alakalı bir sürü yanlış bilgi olmasından kaynaklanmaktadır.

Örneğin saç ekiminde sadece kış aylarında yapılır gibi bir imaj oluşmuş durumda ve saç ekimlerine genelde kış aylarında daha fazla talep olmaktadır. Aslında bu tamamen yanlış bir uygulamadır. Saç ekimi sonrasında açık yaralar maksimum 1 ay içersinde kapanmakta ve dış etkenlerden kaynaklı enfeksiyon riskide ortadan kalkmaktadır. Önemli olan bundan sonraki süreçte önerilen talimatları doğru şekilde yerine getirmekten geçmektedir.

Burun estetiği ortalama bir hafta ile iki hafta içerisinde tamamen iyileşen bir tedavidir. Bu kadar kısa sürede iyileşme gerçekleşen burun estetiği tedavisinde sırf belli bir dönemi beklemek kesinlikle yanlıştır. Burun estetiğinde önemli olan nekahet dönemi kısaca iyileşme döneminde dikkat edilmesi gerekenleri tam ve eksiksiz şekilde yerine getirmek önemlidir. İyileşme döneminde ne kadar dikkat edilir ve basitte olsa geçirilen burun estetiği ameliyatı önemsenirse iyileşme kesinlikle daha kolay ve sorunsuz atlatılacaktır.

Yine aynı şekilde yapılacak olan ve düşünülen tüm estetik tedaviler için karın estetiği, kol germe estetiği, yüz estetiği, için ideal zaman yani estetik için en uygun zaman tabiki estetiği yaptıracak olan kişilerin yaptırılan estetik tedavinin bakımlarını yapabileceği ve estetik tedavi sonrası talimatları yerine getirebileceği ZAMAN estetik için uygun zamandır.