Genital Estetik

Genital estetik, kadınlar tarafından son zamanların en çok araştırılan konularından birisi olarak dikkat çekiyor. Vajina daraltma ya da vajinoplasti ameliyatı ile birlikte; özellikle kötü ve travmatik bir doğum hikayesine sahip olan kadınların; ileri derece genişleyen ya da tamamen deforme olan vajina yapılarının tekrardan eski haline dönmesini sağlamaktadır.

Vajina Daraltma Nedir? – Nasıl Yapılır?

Vajina daraltma, normal doğum esnasında meydana gelen, vajinada istenmeyecek seviyede olan, doku ve yüzeyinde yaşanan genişlemeler; esnemeler ve sarkmaları düzenlemek adına sıkılaştırma amacıyla yapılmaktadır.

Vajina genişlemesi; özellikle cinsel ilişki esnasında hem kadın, hem de erkeğe ciddi sıkıntılar yaratmaktadır. Vajinada meydana gelecek genişleme ya da dokuda yaşanacak bozulma; cinsel ilişki esnasında orgazm olamama, ağrı yaşama, cinsel doyumun oldukça minimum seviyeye inmesi ve cinsel ilişkinin sıklığında azalma meydana gelmesine sebep olmaktadır. Bunların önüne geçmek için Vajina Daraltma Estetiği sayesinde, daraltma işlemi uygulanır ve kişinin hayatı normal düzenine devam eder.

Vajina Estetiği – Vajinoplasti

Vajina daraltma, Vajina estetiği, genital estetik gibi farklı isimlerle bilinen Vajinoplasti ameliyatlarının Türkiye’de yaygınlık göstermesiyle birlikte pek çok kadının dile getiremediği bu gizli probleme estetiksel çözüm bulunmuştur. Hem hayatının normale dönmesi, hem psikolojisinin bozulmaması, hem de özgüven kazanma anlamında gerekli olan Vajina Estetiği, bugün Dünya genelindeki sıralamalara göre, en iyi şekilde Türkiye’de yapılmaktadır.

Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Sosyal ortamlarda kişinin kendini daha rahat hissetmesi, özgüveninin artması ve bunun yanı sıra cinsel ilişki esnasında problem yaşamamak adına yapılan vajina daraltma ameliyatının nasıl yapıldığı merak ediliyor.

Lokal anestezi uygulanan Vajina daraltma operasyonunda; eğer hasta talep ederse genel anestezi uygulaması da yapılabilir. İlk olarak lazer kullanılarak vajinanın yapısınca lazer uygulanır. Epizyotomi bölgesinin etrafında olan kötü iyileşmeye bağlı renk ve şekil bozukluklarını içermekte olan skatris dokusu da düzeltilir. Genel olarak regl bittiğinde vajina daraltma operasyonuna başlanılır ve ameliyatı gerçekleştiren uzman, hijyenle ilgili bilgiler verir. Operasyonun ardından hastaların 3 – 4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemeleri gerekmektedir. 1 ay sonra vajina artık yeni görünümünü tamamıyla benimser ve geniş halinden kurtulur.