Gıdı Estetiği Nedir?

Çene ve boyun ortasında bulunan bölgeye gıdı denir. Yer çekimi, yaşlanma problemleri, aşırı derecede kilolu olmak gıdı sarkmasının başlıca nedenleri arasında yer alır. Yaş farketmeden obezite sorunu olan bütün insanlarda gıdı bölgesinde yağlanma görülmektedir. Bu tür sorunların önüne geçebilmek için estetik cerrahinin bir takım müdahaleler gerçekleştirerek gıdı estetiği yapıldığı biliniyor.

Fiziksel görünümüne çok önem veren insanlarda gıdı sarkması psikolojik sorunlara yol açabiliyor. Gıdı germe ameliyatları gibi yöntemler ile yapılan estetik müdahaleler bu gibi sorunları ortadan kaldırıyor. Hem erkek hem de bayanlarda görülen gıdı sarkması cilt yapısının daha uygun olması nedeni ile kadınlarda daha fazla görülmektedir

Hangi Durumlarda Gıdı Estetiği Yaptırılır?

  • Aşırı kilo alma yada aşırı kilo verme sonrası oluşan deri sarkıkları gıdı estetiği yapılacak olan kişilerin ortak sorunlarındandır.
  • Yer çekimi gıdı sarkmasının büyük bir nedenidir. Zamanlar kilonunda etkisi ile gıdı estetiği ameliyatı olunması zorunlu hale gelebilir.
  • Gıdı bölgesinde bulunan kasların ve liflerin gevşeme yapması sonucu oluşan gıdı sarkmalarına müdahale edilebilir.
  • Genetik olarak gıdı sarkması kişiden kişiye değişebilir. Aile bireylerinin bir çoğunda gıdı sarkması var ise sizde de olma ihtimali çok yüksektir.

Gıdı Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Gıdı ameliyatı yapılırken hastanın yüz görünümünü bozmayacak en uygun şekilde dizayn edilir. Gıdı ameliyatı deri germe yağ alma gibi işlemlerden oluşmaktadır. Çeneden boyun kımına doğru atılan bir cerrahi çizik ile işlemler gerçekleştirilmektedir. Gıdı ameliyatı süresi en az 30 dakika en fazla 3 saat gibi bir sürede tamamlanmaktadır.

Gıdı düzgün görünümüne yaklaşık olarak 2 ay kadar gibi bir sürede gelebilmektedir. Uzman doktorunuz size gerekli komplikasyonların ve yan etkilerin bilgilendirmesini mutlaka yapmalıdır. Modern çağ da gıdı estetiği ameliyatsız bir şekilde yapılmaktadır. Doktorların bu ameliyattaki başarı oranı %90’ın üzerindedir.

Görselleri

Ameliyatsız Gıdı Estetiği Nedir?

Ameliyatsız gıdı tedavisi günümüzde gıdı estetiği tedavisi alanında en çok kullanılan ve hastalar arasında en çok tercih edilen tedavi yöntemlerinden birisidir. Estetik Tedavilerinde ameliyatsız yöntemler bir çok alanda kullanılmaktadır. Gıdı aldırma gibi işlemler yada gıdı gerdirme gibi tedaviler ameliyatsız bir şekilde hastane ortamlarında yapılmaktadır.

Ameliyatsız gıdı germe tedavisi bir çok farklı yöntemler olsada bunlardan en çok kullanılanı ultrason ışınları ile tedavi edilmesidir. Ultrason ışınları uygulanacak bölgede yağlanma olmaması lazım aksi halde gıdı gerdirme işlemi yapılamamaktadır bu yöntem ile aşırı yağlanmadan dolayı sarkan gıdının ilk önce yağlanmış bölgenin alınması gerekmektedir. Ondan sonra vshape yöntemi kullanılıp gıdı germe işlemi yapılmaktadır. Ultrason ışınları derinin kendini toparlayarak germesini sağlar

Ameliyatsız Gıdı Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyatsız yöntemler uygulanmadan önce bilmeniz gereken bir etken ise tedavinin erken başlanmasıdır. Erken gıdı tedavisi olan kişilerin sonuçlarının daha yüksek oranda iyi olduğu bilinmektedir. Ameliyatsız gıdı tedavisi radyofrekans dalgalarının yardımı ile yapılarak cilde belirli ölçülerde uygulanabilir.

Radyofrekans dalgaları cildin altında bulunan bağ dokularının kendini hızlı bir şekilde yenilemesine ve buna bağlı olarak derinin kendini toparlayarak gerilme işlemi ile gerçekleştirilir. Radyofrekans ultrason ışınları tedavi yöntemleri 1 seans da etkisini göstermesini beklememelisiniz. En az 4 seans uygulanması daha olumlu sonuçlar verecektir.

2. seansdan sonra ise ciddi derecede farklılıklar görebilirsiniz. Seanslar kısa sürmektedir en fazla bir saat içinde uygulanan bir tedavi yöntemidir.

Görselleri

Gıdı Estetiği Tedavisi Kalıcı Mıdır?

Estetik tedavilerinde çok farklı yöntemler kullanılır ancak uzun vade de bu tedavi yöntemleri kalıcı olmamaktadır. gıdı aldırma işlemi ise diğer ameliyatlara göre hem başarı oranı yüksek hemde diğer operasyonlara göre uzun vade de kalıcılığı yüksek bir ameliyat yöntemidir. Hastanın ameliyat olma süresi, hızlı kilo alıp vermesi, sigaraya bağlı hastalıklar ve sigara içip içmemesi gibi bir çok etkenlere bağlı olarak değişmektedir.

Gıdı Aldırma İşleminde (lazer Lipotiz) Yöntemi

Lazer lipotiz denilen yöntem isminden de anlaşılacağı üzere güçlü ışınların yağlı bölgeye uygulanması sonucu yağları parçalama işlemidir. Spor yapıldığı halde vücudun bazı bölgelerinde yağ tabakaları yok olmamaktadır. Lazer lipotiz yöntemi ile vücutta kalıplaşmış yağlı bölgeler parçalanarak yok etme işlemidir. Bu işlem sonrasında parçalanan yağlar bir müddet sonra metabolizmanız tarafından atılmaktadır. Ameliyatlı yöntemlerdeki gibi oluşan yağlar dışarı çıkarılmaz. Başarı oranı %90 üstündedir. Her estetik uzmanı doktorun kullandığı yöntemlerden bir tanesidir.

Gıdı Estetiği Tedavisi Sonrası

İster ameliyatlı tedavi olun ister ameliyatsız tedavi olun yan etkileri ve komplikasyonları hemen hemen aynı olmaktadır. Gıdı ameliyatı zor geçecek ve sizi sıkıntılara sokacak bir ameliyat değildir bunu belirtelim. Aynı gün içinde taburcu olabilirsiniz. Ameliyat sonrasın da 10 günlük bir iyileşme süreci bulunur. bu süreci hızlandırmak için hijyeninize ve ameliyat bölgelerinize iyi bakmanız gerekmektedir.

Ameliyatsız gıdı tedavisin de cildinizde iz kalacak kesikler bulunmaz. Gıdı ameliyatı tedavisi yapıldıktan sonra ise kulak arkanız da belirli izler kalma ihtimali vardır ancak b izler göze çarpacak kadar büyük değillerdir. Gıdı germe tedavisi estetik tedavisinde en çok yapılan ameliyatlardandır.