LET DOWN RİNOPLASTİ

Estetik cerrahi de ki gelişmeler, kullanılan yeni teknik ve teknolojiler yepyeni trendleri beraberinde getiriyor. Önceki yıllarda sadece açık teknikle Burun Estetiği imkanı sunuluyor, çoğunlukla da hastalar tarafından benzer tipte burunlar talep ediliyordu. Ama artık Burun Estetiği için bir çok teknik var. 

Günümüzün en önemli tercihlerinden biri hiç şüphesiz doğal görünüme sahip olmaktır. Ama tabiki tektip burunlar değil, kişinin karakteristik Burun özellikleri korunarak sadece şekil ve işlev bozuklukları gideriliyor. Let Down Burun Estetiği tekniğinde amaç kişinin Burun Estetiği olduğunu belli etmeden sadece burundaki sorunları gidererek daha estetik ve işlevsel bir hale getirmektir.

Kadın ve erkekte en yaygın Burun Estetiği sebebi kemerli buruna sahip olmaktır. Normal Burun Estetiği ameliyatların da profilden bakıldığında estetik görünüm olarak istenmeyen kemerli burun, kemerli kısım ve fazlalık en üst kısımdan çıkarılmaktadır. Ama günümüz Burun Estetiği trendlerinde çokca tercih edilen Let Down tekniği ve Pushdown tekniği bu fazlalıkların alttan çıkarılarak kemerli olan burunu bilinçli bir şekilde düzeltilmesine olanak sağlıyor. 

Normal anatomiyi taklit etmeye çalışsak da yüzde yüz orijinal bir Burun çatısı, sırtı elde etmek mümkün olmayabiliyor. Bu noktada Let Down Burun Estetiği tekniğinin diğer tekniklerden farkı, Burun sırtındaki kıkırdak veya kemik kemer dışarı alınmadan veya törpülenmeden, bu kemerin altındaki fazlalık kıkırdak veya kemikler çıkartılarak bu kemerin yok edilmesi ve Burun sırtına kavis verilmesi sağlandığından dolayı estetik sonrası ortaya tamamen doğal bir sonuç çıkmasıdır. Ameliyat esnasında hekimlerimizin oluşturmaya çalıştığı estetik çizgileri, hiç bozmadan Burun sırtını kemersiz ve daha güzel hale getirmiş oluyoruz.  

Let Down Burun Estetiğinin Avantajı Var Mı ? 

Let Down tekniği ile uygulanan Burun Estetiği sizlere elbette avantaj sağlayacak. Kendi doğal Burun çatınızın bozulmadan bu işin yapılabilmesine imkan vermesidir. Böylece doğal kaş ve Burun estetik hattınız korunabiliriyor ve ameliyat sonrasında doğal Burun sırtınız aynı kalıyor. Let Down Burun Estetiği kapalı teknikle de açık tekniklerde uygulanabilen bir tekniktir.

Let Down Burun Estetiği tekniğinde Burun çatısının orijinal anatomisini hiç bozmuyoruz,daha hızlı bir iyileşme süreci ve ameliyat sonrası erken dönemde daha az ödem ile karşılaşmaktayız.

Yandan kemerli bir profile sahip olan ve önden Burun sırtı anatomisi ideal olan hastalarda son derece başarıyla uygulanmaktadır. Aynı zamanda çok aşırı olmamak kaydıyla eğri olan burunlarda da yanlardan kemiğe sağdan ve soldan farklı müdahaleler yapılarak burundaki eğrilik ve kemer düzeltilebilmektedir. Yani Let Down Burun Estetiği tekniğinin uygulanabilmesi için burnun dümdüz olması şartı yoktur.  

Kemerli Burun Estetiği Ameliyatının Riskleri Nelerdir ?

Klasik teknikte Burun çatısıyla beraber kemerli Burun düzeltilmesi kemerli kısmın alınması ile yapılmaktadır. Çok ince ciltli hastalarda yeni Burun çatısı ne kadar itinalı yapılırsa yapılsın uzun süreli iyileşme sonrasında düzensizlik ve pürüzlerin görülme olasılığı mevcuttur. Kısaca hiçbir çatı insanın kendi çatısı gibi malesef olamaz, olabildiğince uygun vakalarda Burun çatısı korunmalıdır.

Tv estetik Let Down burun estetiği yapan doktorları bulmanızı ve istediğiniz buruna ulaşmanızı sağlar. Tv estetik, yeni nesil estetik tv