Vajina Daraltma Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Vajina genişliği problemi yaşayan kadınların dile getiremediği bu soruna, vajina daraltma ameliyatı ile çözüm bulunulabilmektedir. Vajina daraltma ameliyatı nasıl yapılır? Sorusu, günümüzde Genital estetik noktasında en çok sorulan sorulardan biri olmaktadır.

Bu noktada kadınlar vajina daraltma ameliyatı anında ya da sonrasında vücudun en hassas bölgelerinden olan genital bölgesinde problem yaşayabileceğini söylerler. Öyle ki; Vajina daraltma ameliyatı olan kadınların, ameliyat sonrası yorumları ve görüşleri alındığında ameliyat öncesinde korktukları hiçbir durumun yaşanmadığı, gayet ameliyat olunmamış gibi bir hissiyat meydana geldiği belirtilmektedir. Peki, Vajina Daraltma Ameliyatı nasıl yapılır?

Vajina Daraltma Ameliyatı Süreçleri

Vajina daraltma ameliyatı, her ameliyatta olduğu gibi bir süreç dahilinde yapılmaktadır. İlk olarak kişi klinikle görüşerek bu talebini bildirmeli ve beklentilerini söylemelidir. Bunun sonrasında anlaşma sağlandığı takdirde gerekli sağlık kontrolleri yapılmalı ve bir sorun yoksa ameliyat için tarih verimelidir.

Ameliyat tarihi verildikten sonra; o gün geldiğinde hastaya genel olarak lokal anestezi uygulaması yapılır. Eğer hasta genel anestezi isterse, genel anestezi altında da operasyon gerçekleştirilebilir. Ardından ise ameliyat süreci başlar.

İlk olarak vajinanın yapısı boyunca lazerle uygulama yapılır. Epizyotomi bölgesinin etrafında yer alan kötü iyileşmeye bağlı renk ve şekil bozukluklarını içermekte olan skatris dokusu da düzeltilir. Ardından ise daraltma işlemi uygulanarak Vajina daraltma ameliyatı bitirilir.

Vajina Daraltma Ameliyatı Sonrası

Vajina daraltma ameliyatı sonrası kişi; kesinlikle 3-4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girmemelidir. Kişisel hijyene de oldukça dikkat etmelidir. Aksi takdirde ciddi sağlık problemleri meydana gelebilir. Ameliyat sonrasında ilk birkaç gün sızlama, yanma, kızarıklık ve ufak çaplı morarmalar yaşanabilir. Fakat bunlar oldukça kısa sürer. Yine her ne olursa olsun en ufak gelişmede ihmal etmeden doktora bilgi vermelisiniz. Bunun sonucunda herhangi bir risk olup olmadığı sizinle paylaşılacaktır.

Vajina Daraltma Ameliyatının Kazandırdıkları

Vajina Daraltma Ameliyatının birçok kazandırdığı bulunmaktadır. Bunlardan ilki, sosyal ortamlarda kişinin kendini daha rahat hissedip, özgüveninin artması olacaktır. Aynı zamanda cinsel ilişki esnasında da herhangi bir kaygı yaşamak zorunda kalınmayacaktır. Vajinanın tekrardan sıkılaşıp, normal boyutlara gelmesi hem partnerinizi hem de sizi cinsel ilişki esnasında haz konusunda daha yükseltecektir.

Dar pantolon, tayt, bikini ve mayo giyildiğinde kişi daha rahat olacaktır. Sık sık çamaşırı düzeltme gibi bir problem yaşanmayacaktır. Vajinadan ses gelmesi gibi bir problem bir daha yaşanmayacak, bundan dolayı partnerinize karşı
utanç duygusu hissetmeyeceksiniz.