Yüz Germe Estetiği Nedir?

Yüz germe estetiği gevşemiş yada sarkmış derinin olabildiği kadar fazla gerilme yöntemi yada sarkma boyutları çok fazla ise ameliyatlı yöntem ile fazla derinin alınması sonucu yapılan bir takım ameliyatlara verilen isimdir. Yüz estetiği yapılacak olan kişilerin genellikle deri yüzeyinde kırışıklıklar aşırı derece sarkmaya bağlı olarak uzman doktorlara başvurdukları bilinmektedir. Yüz germe estetiği yapılacak olan kişinin güzel bir görünüme sahip olabilir.

Ameliyat geçiren insanın yaşlılık yavaşlatma ve uzun ömür gibi bir takım düşünceleri var ise yüz estetiği yaşlanmayı engellemez ve geciktiremez. Sadece sizin daha genç ve güzel bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Yüz estetiği’nin asıl amacı kişinin doğal olarak sıkı bir yüz hatlarına sahip olması için yapılan ameliyatlardır. Çoğu kişilerde ameliyatsız yöntemler uygulanır,
bunlar botoks, dolgu, fokus ultrason gibi tıbbi tedavi yöntemleridir.

Yüz Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Yüz germe ameliyatı olacak kişinin yaşına bağlı olarak mini yüz germe ameliyatı, orta yüz germe ameliyatı, full yüz germe ameliyatı olarak yapılmaktadır. Bu yüz germek ameliyatları kişinin yaşına ve sarkma uzunluklarına bağlı olarak değişebilmektedir.

Mini yüz germe ameliyatı; Bu ameliyat şeklini genellikle (30-45) yaşındaki insanlara uygulanan bir ameliyattır. Yaşları daha genç oldukları için kırışıklık yada sarkma problemleri yaşı ilerlemiş hastalara göre daha az olmaktadır. Bu yaştaki hastalar genellikle yanak bölgesinde aşağıya doğru hafif oranda sarkma yapma şikayetleri ile operasyon geçirmek isterler. Hafif sarkmış yada kırışmış yanak yaklaşık olarak 2 saat sürebilecek bir operasyon ile kaldırma işlemi uygulanarak yapılmaktadır. Genel anestezi
uygulanıp hastanın hassas dokusuna inmeden iç doku sıkılaştırma işlemi yapılmaktadır.

Orta yüz germe ameliyatı; Bu operasyon (40-55) yaş aralığındaki hastalara uygulanır. Göz altında sarkma yapan yanak dokuları hafif kesik işlemi yapılarak tedavi edilir, yada saçlı kafa derisinden gerdirilerek yapılmaktadır. Yapılacak olan tedaviye göre 1-3 saat arasında ameliyat süresi vardır. Full yüz germe ameliyatı; Bu ameliyat 55 yaşının üstünde olan hastalara uygulanır. Yukarıda
belirttiğimiz mini ve orta ameliyatların her birinin uygulandığı bir operasyondur. Hastanın yüz kısmındaki sarkmış bütün derilere işlem yapılır. Kulak kısmında ve kafa derisinden başlanılarak yapılır. Hastanın yanak, alt yanak, ve üst yanak kısmındaki sarkmış deriler hassas dokuya müdahale edilip alınmaktadır. Ameliyat süresi ortalama 2-4 saat arasında değişmektedir.

Yüz Estetikği Ameliyatı Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekilen Noktalar

Hastanın ameliyattan önce gereken konfigürasyonları yapılır. Ruhsal durumunun yüz germe ameliyatına uygun olup olmayacağı konusunda bilgilendirme yapılır. Hastanın ameliyat sonrası herhangi bir komplikasyonlara hazır olması gerektiği bilgilendirmesi yapılır. Kişinin kötü alışkanlıkları var ise alkol sigara kullanımı gibi yada kalp damar hastalıkları, yüksek tansiyon gibi şikayetleri varsa buna bağlı olarak doktorun bir programla ameliyat gerçekleştireceği bilinir.

Damarlarınızda dolaşan kanın akışkanlığını sağlayan bir takım ilaçlar kullanıyorsanız bunları bırakmanız önerilir. Bitkisel çayların tüketimi ameliyattan 1 hafta öncesinde kesilmelidir. Eğer tansiyon ilacı kullanan bir hasta iseniz yüz germe ameliyatı olacağınız ilk gün çok az miktarında su ile içmeniz ve 48 saat boyunca da alkol kullanmamış olmanız gerekmektedir. Aynı zamanda göz kapağı estetiği, boyun ve yanak bölgesine yağ enjeksiyonu gibi işlemler yüz germe ameliyatında da yapılabilmektedir.

Kaç Yaşındaki Kişiler Yüz Germe Ameliyatı Olabilir?

Yüzgerme estetiği yapılacak olan hastalar genellikle yaşı ilerlemiş kişilerden oluşmaktadır. 30 yaşın altındaki insanlarda krışıklık yada sarkma gibi problemler nadiren görülmektedir. Yüz bölgesinde yağlanma buna bağlı olarak katlanma problemleri ile karşı karşıya olan kişiler için uygun bir ameliyattır. Cildin sarkması, kırışması gibi sorunlar genellikle yaşı ilerlemiş kişilerde görülür. Zaman geçtikçe cilt artık işlevselliğini yerine getiremez. Yer çekimi, güneş ışınları ve en önemliside zaman gibi sorunlar bu
sorunları ortaya çıkartır.

Ameliyatlar hijyenik olarak hastanelerde yapılmaktadır. Asıl amacı yaşlı deriyi genç görünüme sahip olması için ve yaşlanma problemini yavaşlatması için yapılır. Ameliyat sonrası yüz germe korsesi olarak adlandırılan korse ile hasta ameliyattan çıkar. Bir hafta ve üzerinde iyileşme süreci için korse hastada durmaktadır. Yaşlanmanın Alt Yüz Bölümüne Etkileri Alt yüz bölümü yani boyun ve üst kısmı yer çekiminin zamanla plastizma kaslarını zayıflatması sonucu ortaya çıkar. Boyun derisi zamanla zayıfladığı için sarkmalar meydana gelmektedir. Lokal anestezi ameliyatı yapılır yada genel yüz germe estetiği yapılacak kişilerde uygulanabilmektedir. Hastanın sadece alt boyun kısmında sarkma var ise lokal anestezi uygulanmaktadır.

Yüz Estetiği Ameliyatı sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

· Ameliyat olmuş hastanın fazla hareket etmemesi ve fiziksel yönden herhangi bir sorun teşkil etmemesi önerilmektedir.
· Ağrı problemleri çoğu hastada rahatsız edici bir unsur olmasada uzman doktorun yazdığı ilaçları artan ağrılarda kullanmanız gerekmektedir.
· Kıyafet giyerken yüzünüzü iyi korumalısınız.
· Sigara kullanımı vücutta bulunan kılcal damarları tıkamaktadır. Bu nedenle ameliyat olmuş bir kişinin ameliyattan sonra 1 ay boyunca sigara içmemesi gerekmektedir. Ameliyattan sonra sigara kullanan kişilerde iyileşme süreci bir hayli zor olmaktadır.

Yüz Estetiğine Doğru Bakış Açısı

Yüz estetiği olmak isteyen kişiler ameliyatlı yada ameliyatsız tedaviden sonra komplikasyonlar olmadığı
sürece memnun kalırlar. Ancak yüz germe estetiği ameliyatı olacak kişilerin bir düşüncesi ise 1 defa
ameliyat oldum bundan sonra yaşlanmayacağım düşüncesidir. Bu ameliyatlar süreklilik gerektiren
ameliyatlardır. Zamanla gerilen deri eski haline dönmesi ise muhtamel bir durumdur. Yüz estetiği
ameliyatı yüzü genç gösterir ve cildinizin parlak bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Genel olarak yüz
estetiği ameliyatı olmak isteyenler için sitemizde sizlere yardımcı olacak konularımız mevcuttur. Takip
ederek daha çok bilgiye ulaşabilirsiniz.